Nou İç Mimarlık - Tasarım ve iç mimarlık

+90 534 236 95 99

Duvar Kağıdı Kaplama

Eviniz için duvar kaplama ustası mı arıyorsunuz ? Şu hususu unutmamak gerekir duvar kağıdı hassas bir işçilik gerektiren bir iştir.Yapıştırıcıyı hazırlamasından duvara yapıştırmasına kadar hassasiyet isteyen duvar kaplama işi en ufak bir kayma sonra görsel olarak çok kötü duracaktır.Desen takibi bu işte çok önemlidir.Size en iyi duvar kaplama işi için teklif sunuyoruz.

İnşaat sonrası binaların sınırlarını çizen, mekanların içinde bölmeler oluşturan duvarların, bazı görsel uygulamalar ile göze hoş gelen biçimlere kavuşmaları mümkündür. Mekanların, dış etkilere kapalı hale gelmesinde temel görev alan duvarlar için kullanılan malzemeler de belli çeşitlilikler gösterirler. Taş, tuğla kerpiç malzemelerin kullanıldığı bu bölmelerin sağlamlığı kadar, görünüm kaliteleri önemli olmaya devam ediyor. Duvar kağıdı vb. faaliyetler, duvarların birbirinden şık görüntü almalarını sağlayan çalışmalar olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra aşınmış deforme olmuş yüzeylerin onarılarak, yine bu çalışmalar sayesinde eski haline getirilmeleri mümkündür. İç mekan duvar kaplama yöntemlerinden en çok tercih edileni, duvar kağıdı ile yapılan kaplama işlemleridir. Duvar kağıdı seçimi yapılırken, kağıdın kalitesine, maliyeti ve uygulama yapılacak alana uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir.

Ahşap malzemeler kullanılarak yapılacak işlemler, yine duvar kaplama alanının konusudur. Ağacın doğallık duygusunu zirveye taşıyan özelliğini ahşap kaplama uygulamaları ile yaşayabilirsiniz. Bu uygulamalarda kullanılacak ahşap dekorun rengi, mekan tasarımına uygunluğu dikkat edilmesi gereken noktalardır. Sade ve doğal ifadeleri yansıtan ahşap, mekanların görüntülerini karartmadan, ferah bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır. Renk tercihlerinde doğal ahşap renklerini seçmeniz, bu kaplama türünden en doğru şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Bir doğal kaplama türü de taş kaplamadır. Tarihi mekanların, aynı duyguları yeni dönemlerinde de devam ettirebilmeleri, taş duvar kaplama vb. çalışmaların eseridir.

İç mekan duvarlarında sıklıkla olmasa da tercih edilen kaplama malzemeleri arasında mermer de sayılabilir. Mermerin kaplandığı duvarda bambaşka bir görüntü vermesi, köklü değişim düşünülen yüzeylerde tercih nedenidir.  Gri, beyaz ve toprak rengini andıran çeşitleri genelde en yaygın kullanılan türleridir. Farklı renklerde mermerle kaplaması yapılan mekanların, sanatsal bir atmosfere geçtiğini de kaplama sonrası görmek hiç şaşırtıcı değildir. Görüldüğü üzere, iç mekanların görsel bütünlüğe kavuşmasından, binaların dış yüzeylerine estetik katılmasına kadar olan çalışmalar, duvar kaplama vb. uygulamaların ana temasıdır. İç mekanların farklı ifadelere kavuşması düşünülürse; alçıpan kaplama kullanılabilir. Görsel bir anlatı sağlayabileceğiniz alçıpan kaplamada resim uygulamalarını da yansıtarak sanatsal ifadelerin duvara yansımasını sağlayabilirsiniz. Köşelerin kaplamasını kartonpiyer ile sağlayabilir, seramik kaplama modellerinin getirdiği yenilikleri de inceleyerek, farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz.