Nou İç Mimarlık - Tasarım ve iç mimarlık

+90 534 236 95 99

İç Mimar Ücretsiz Teklif Al

Siz değerli müşterilerimizin iç mimar talebi üzerine ücretsiz olarak teklif veriyoruz. En yetkin dekorasyon ve tasarım için detaylı araştırmalar yaparak sizlere bunları sunuyoruz. İstanbul iç mimarlık ofisimiz iç mekan tasarımı ve mobilya konusunda üretimlerde yapmaktadır.İç mimar bul talebi üzerine sizler için ücretsiz ve şeffaf teklifler veriyoruz.

 

yada okumak için devam edin

 

Komple ev tadilat süreci nasıl oluşur?

 

Yaptırmak istediğiniz tadilat işini detaylı bir şekilde bilmeniz gereklidir. Mekanlarda yaptırılacak tadilat işi birbiriyle bağlantılıdır. Örneğin tesisat kaçağı mevcutsa eğer üzerindeki örten malzeme sökülüp tekrar takılmalıdır.

Mekandan bilgi toplanır. İş hakkında ve planlama olarak hangi işin yapılacağı ve ölçüler alınmalıdır.

Basit bir proje (rölöve)oluşturularak tahmini fiyat bilgisi alınır.

Gerçek proje çizimleri ve fotorealistik görüntüler çizilir.

Nihai fiyatlandırma bu kısımda net olarak oluşur.

Tadilat planlaması yapıldıktan sonra işi ne kadar süreceği öngörülür.

Tadilat sürecindeyken dikkat edilmesi gereken bir başka konuda evde mi ? yoksa başka bir yerde mi ? yaşanacağı sorusudur. Bu haller belirlenerek planlama yapmak daha doğru olacaktır.

Tadilat yaptırırken ilk olarak mevcut donanımlar kaldırılır.

Tesisat işleri bittikten sonra alçı ve boya gibi son işler yavaştan yapılmaya başlanır.

Zemin döşemesi ( parke,seramik) ve banyo,mutfak gibi alanlarda duvara yapılacak seramik yapılır.

Evde kapılar bu aşamada montaj edilmelidir. Kasaların döşeme üzerine oturması gereklidir.

Boya rötuş işleri bu aşamada yapılır. Mevcut mobilya kapı yerleşimlerde deforma edilmiş yüzeyler tekrardan kontrol edilir.

Mobilya , teknolojik cihazlar ve diğer ürünler bu aşamada eklenir.

Son boya rötuşları yapılarak ev tadilatı süreci sonlandırılır?

 


 

 

 

 

Evinizde,cafenizde ya da otelinizde dekorasyon için çalışma yaptırmak istiyorsunuz lakin fiyatın ne olacağından emin değilseniz bu konuyla ilgili 

Nou İç Mimarlık ofisi olarak size bununla ilgili kılavuz hazırladık.

Öncelikle fiyatları etkileyen faktörler şunlardır ;

Tasarım

İşçilik

Alan 

Malzeme

Uygulama

 

Tasarım Fiyatları

3+1 gibi evler için standart tasarım fiyatları 8.000 TL- 20.000 TL arasında değişkenlik gösterir.Buradaki fiyatlar için alacağınız alacağıız hizmetler başlıca 3 Boyutlu görsel ve projedir.Fiyat değişkenliği, alan ve tasarımın detaylı olması ve uzun çalışma süreleri sebebi ile ilgilir. İç mimar konsept belirleyerek önce müşteri profili ortaya çıkarır.Müşterinin talep ettiği doğrultuda projenin alacağı süre hesaplanarak doğru bir fiyat belirlenir.Fiyatlar piyasa ortalaması baz alınarak yapılır.

Tasarım fiyatlarımıza dahil çalışmalar şunlardır ;

3ds max Sahnesi,Render,3 Boyutlu görsel paftaları

Mekan analizi

Müşteri profili oluşturma

İş maaliyet hesabı

Autocad Projelendirme

İşçilik Fiyatları

Firmalar için işçilik  fiyatları değişmektedir.İş kalemleriniz excel programıyla tablo halinde basit bir dille hazırlanır.Sizler için işçilik kalitesi ve bütçe düşünülerek uygun firmalarla çalışmak

üzere anlaşılır.Kendi alanlarındaki çalışmalar için tasarımcılar ayrı ayrı proje oluşturarak basit bir iş anlamıtıyla organizasyon hazırlanır.10 firmadan teklif alındıysa eğer ortalama fiyatlar

belirlenerek işçilik kalite faktörü göz önünde bulundurularak o firma seçilir.Bütçe sizin için zorlayıcı olabilir lakin çok düşük fiyatlarla yapılmış işler hem kullanışsız hem görsel zevktten uzak

olacaktır.Tavsiyelerimiz doğrultusunda yapılacak işler için Nou İç Mimarlık olarak garanti veriyoruz.

 

Alan Maliyet Hesaplaması

İç mimar tarafından tasarımlar ortaya çıktıktan sonra m2 üzerinden malzeme fiyatlarına ek olarak işçilik fiyatları dahil edilir.100 m2'lik bir ev için malzeme ve işçilik m2 başına 500 TL olarak çıkıyorsa eğer ev için  50.000 TL'lik bir fiyat ortaya çıkacaktır.Bu fiyat + veya - ortalama bir hesaptır.

Maliyet hesabı iş kalemleri

Döşeme ( Seramik-Parke-Mermer)

Duvar,Alçı,Boya,Asma Tavan

Elektrik Tesisatı ve aksesuarları

Ahşap işleri ( Mutfak dolabı-Kapı-Banyo Dolabı)

Tesisat,Lavabo,Duşakabin

Pencere Sistemleri ( Alüminyum ve PVC doğrama )

Mutfak Tezgahı

 

 

Malzeme

 

Görsel olarak birbirine yakın malzemeler mukavemet ve özelliklerine göre değişkenlik gösterilir.Parke görünümlü seramik ya da mermer görünümlü ahşap masa örnek verilebilir.Burada esas olan iç mimarın  tavsiyeleri ve tasarımıdır.Malzeme için bütçenin etkisi baş faktördür.

Malzeme için etken özellikler şunlardır;

Mukavemet

Uzun süre dayanıklılık

İşçilik kolaylığı

Nem ve Isı dengesi

Sızdırmazlık

Ev İçin İç Mimar Fiyatları

Evinizde yapılacak iç mimar çalışması yine sizin taleplerinize göre oluştuğu için değişkenlik gösterir. Hiçbir iç mimar mekanı görmeden ve yüz ölçümü çıkarmadan net fiyatı veremez. Ancak sizin talebiniz doğrultusunda istediğiniz tasarım için düşük-orta-yüksek bütçeli olarak bildirdiğiniz taktirde buna göre malzeme seçimi yapılarak uygun fiyatlarda tasarımlar gerçekleştirilebilir.

 

Evlerde Tasarım Nasıl Yapılır?

Mesleğimiz gereği kendimizi sürekli geliştirmekle beraber son yılların tasarımlarını sizlerle birlikte konsept belirleyerek uyguluyoruz. Yaşama biçiminiz, aile üye sayısı, kişiliğiniz ve sanata bakış açınızdan edindiğimiz bilgilerle konseptimizi eviniz için tasarımlandırıyoruz. Asıl iş yine iç mimarda bitmektedir. Kullanıcıya vereceğimiz tavsiyeler şu ana kadar edinmiş olduğumuz tecrübelerimizden kaynaklıdır. Tasarımlar mekana giydirilebilir ancak her tasarım sizin evinize uymayabilir. Böyle durumlarda biz işlev ve ergonomiyi sizler için planlayarak mekanlarınızda en iyi kullanıcı deneyimini yaşatıyoruz.

 

Ofis İçin İç mimar Fiyatları

Genellikle ofisler için kullanılan malzemeler aynı olmakla birlikte kalitesi ve işlevi çok değişkenlik göstermektedir. Bize bildireceğiniz m2 ölçüsü üzerinden size hemen ortalama bir fiyat verebiliriz. Kullanılacak olan aydınlatma, parke, alüminyum doğrama ve mobilya gibi malzeme seçimleri asıl uygulama fiyatlarını ortaya çıkarmaktadır. Bunun için vakit kaybetmeden iç mimarımıza danışın.

Ofis Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Ofisler iki amaçlıdır;

1. Çalışan için güzel ve kullanışlı olmalı

2. Hizmet veren ofis, müşteri için ilgi çekici olmalı

Bir bakıma şöyle düşünebiliriz. Bulunduğunuz mekan sizler için bir kimlik değeri taşır. İç mimarın bu husustaki kararları çok önemlidir. Örneğin bir avukatın ofisi hem evrak hem müşteri hem de çalışma ortamı olarak güven verici ve kolay çalışma alanı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Sözel  bir konu olduğu için konsepti bunun üzerine olmalıdır.

Nou iç mimarlık firması sizden edinmiş olduğu bilgilerle tasarım kararları alır ve konsept tasarımlını burada uygular. Sizin istekleriniz önemli olabilir lakin mekanın isteklerini ve iş hayatınızın sizi mecbur kılan oluşumlarını dikkate alarak ofis tasarımı yapmaktayız.

Villa İç Dekorasyon ve Tasarım Fiyatları ?

Bu tür villa yapıları evlere nazaran daha büyük mekanlar olduğu için tasarımlarda bu yönde şekil almaktadır. Daha gösterişli ve ferah mekanlar olduğu için konsept iç mimari çalışmalarında çok iyi veril alınabilmektedir. Villa dekorasyonları kullanım bakımından ergonomik ve planlı bir şekilde yapılmalıdır. Mekan yüz ölçümünün geniş olması anlamsız bölümler oluşmasına sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda bir iç mimarla çalışmak villada kurgu ve planı beraberinde getirecektir. Her bölüm kendi içinde bağımsız lakin tasarım konusunda bir bütünlük yakalamalıdır. Villada alınacak ölçüler ortalama fiyat verebilir. Kullanıcı istekleri ve istenilen tasarım  asıl villa iç mimar dekorasyon fiyatını ortaya çıkaracaktır.

 

Otel İç mimar Fiyatları ve Tasarımları

Otel mimarisi her ne kadar büyük ölçekli projeler olsa da odaların hemen hemen birbirine benzemesi sebebiyle plan olarak kısa zamanlarda hazırlanabilir. Genellikle söz konusu işler uygulama açısından vakit almaktadır. Tesisat, mobilya, elektrik ve diğer detaylar birbirine yakın ölçülerde yapılırsa eğer üretim ve montaj olarak iş zaman yükü büyük ölçeklerde hafifletilebilir. İç mimar mekanı bir bütün düşünerek tasarımı gerçekleştirir. Her bölümü kendi içinde çözer. Üretim aşamasında da uygulama projesi gerçekleştirir. Oteller genellikle kısa süreli ziyaret mekanlar olduğu için ergonomik ve bir çok işleve yönelik olmalıdır. Hizmet olarak müşterilere kusursuz bir deneyim yaşatmak bu sektörde çok önemlidir. Otelin bir kurgusu olmalıdır. Kurgulu ve konsept anlayışıyla tasarlanmış bir otel elbette ileri dönemlerde büyük bir geri dönüş sağlayacaktır.

 

Uygulama

 

Uygulama esas olarak iç mimarın yönetiminde gelişmesi gereken hassas bir konudur.Yapılacak en küçük bir bile ilerleyen çalışmalarda bütçenizi sarsacak işler ortaya çıkarabilir.Projeyi her zaman bir iç mimar yönetmeli ve uygulamalıdır.Profesyonel hizmet emin olun sizi çok tatminkar kılacaktır.

 

İç mimar çizdiğini yapabilendir biz tecrübelerimizin dayandığı noktada malzeme bilgimiz ve uygulama bilgimizle birlikte tasarlıyarak en doğru projeyi sunmaktan gurur duyarız...