Nou İç Mimarlık - Tasarım ve iç mimarlık

+90 534 236 95 99

İç Mimarlık Projeleri

İç mimarlık projelerinin nasıl üretildiğini ve nasıl uyguladığını kısaca sizin için açıkladık.

Çeşitli alanlarda tasarlanıp uygulanan projeler ile tecrübe ve deneyimli elde eden iç mimari çağımıza uygun yeni tasarım bilinci ile projelendirme aşamasını gerçekleştirmektedir. Detaylar göz ardı edilmeden ince eleyip sık dokunmak suretiyle disiplinli bir çalışma anlayışı gerektirir. Müşteri ilişkileri ve beğenileri dahilinde tasarım uygulaması yapılması gerekir. Bu amaçla yola çıkan iç mimar yenilikçi düşünerek analitik çözümler sunan projeleri marka ve kalite ile birleştirerek ortamları modernize eder.

 

 İç Mimari Tasarım Projesi Aşamaları

 

 Yaşam alanlarının inşaat sürecinden itibaren planlanması yapının oluşumunda önemli yer tutar. Bu nedenle sıfırdan bir proje üretmek her zaman daha verimli sonuçlar sağlayacaktır. Örneğin evinizin bir odasını dizayn ettirmek yerine tüm evinizi baştan aşağı yeniletmeniz aynı şey olmayacaktır. Modern bir yapı istiyorsanız tasarımı için kalıcı ve fonksiyonel bir kullanıma dönüşünü izlemeniz gerekir.

 

 Proje tasarım aşamasında öncelikle tasarımcı bir araştırma yapmak suretiyle yapıyı inceler. Müşterinin hangi yönde bir çalışma istediğini plana dahil eder. Kaç kişinin mekanı kullanacağı, ne amaçla kullanılacağı gibi ayrıntıları da hesaplamalara dahil etmek üzere bir kroki çizer. Ardından seçim aşamasına geçer ve mobilya dekorasyon için uygun malzemelerin seçimini gerçekleştirir. Fiyatlandırma konusunda bir rapor hazırlar. Tüm bu aşamaların tamamlanmasının ardından mimar projeyi müşteriye sunar.

 

 Tasarım projesinin 3 boyutlu görüntüsünü görselleştirmek suretiyle müşterinin beğenisine sunar. Tasarlanan fikrin bir görselle sunumu sonrasında daha net karar alabilen müşterinin onayı da olduktan sonra projelendirme aşaması da son bulur.

 

 Anahtar Teslim İç Mimari

 

 Yapılarınızı güzelleştirmek için sil baştan dizayna ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle bir tasarımcı ile anahtar teslim anlaşmanız en doğru seçim olacaktır. Uygulama aşamasında önceden belirlenen iş planına uygun çalışmalar sizi ekstra maliyetlerden korumak üzere devam etmektedir. Tek başınıza alacağınız ürünlerin yerleşimi bile zorken bir yaşam alanını sıfırdan kendi zevkiniz ve becerinizle yapmanız olanaksız olacaktır. Ufak detayların oldukça önemli olduğu mimari ev ve iş yerlerinizi yaşanır kılmak üzere hizmet vermektedir.

 

 İç Mimarlık Fiyatları

 

 Fiyat incelemesi yapacak herkes öncelikli olarak kendi kriterlerini belirlemelidir. Kriterlerde önemli olan, iç mimarın çalışma kapsamı ve kalitesidir. Yoğun iş temposunun ardından huzur bulmak adına evlerine gelen insanlar modern, dinlendirici ve zevklerine uygun tasarımda olan evlere yönelmektedir. Bu da mimariye olan talebi artırmıştır. Yaşam alanında ki konfor iş hayatına da oldukça etki etmektedir. Konfor da ancak uzman eller tarafından sağlanabilmektedir.

 

 Her bütçeye uygun tasarım olanağı günümüzde artık mevcuttur. Burada önemli olan mimariden yararlanmak isteyen kişinin ne kadar bütçe ayırmak istediğidir. Özel tasarım mobilya olduğu gibi daha uygun fiyatlı seçimler de gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle bir tasarımcı ile görüşmek suretiyle fiyatı siz belirleyerek yaşam alanınızda ne istediğinize birlikte karar verebilirsiniz. Mimari denildiğinde akla çok uçuk fiyatlar gelse de durum böyle değildir. Müşterinin bütçesine uygun tasarımları gerçekleştiren işinin uzmanı bir mimari bulmak o kadar da zor bir olay değildir.

 

 İç Mimari’de Fiyatı Etkileyen Unsurlar

 

 Dekore edilecek yaşam alanının ev, villa, işyeri olmasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Alan genişliği, boş dolu olması, yıpranmışlık fiyata birincil olarak etki eden faktörler arasındadır. Çalışan bir işletme ise tasarıma az zaman ayrılması gerekebilir. Tüm bu seçenekler fiyatları doğrudan etkilemektedir. Kendi bütçenize uygun bir fiyat belirlemek suretiyle doğru bir bilgi almak istiyorsanız bir iç mimar ile görüşmeniz yararlı olacaktır. Mimarın çalışma ücreti proje üzerinden tasarım sonrası belirlenen ücret tutarı kadar olacaktır. Geri kalan tüm masraflar kendi yaşam alanınıza yapılmaktadır.

 

 İç Mimarlık Fiyatı

 

 Proje çizimi, kesin proje çizimi, malzeme seçimi, uygulama projesi, mahal listesi, kontrolörlük hizmeti, görselleştirme fiyatlara etki eden unsurlar arasındadır. Bu fiyatlar projeye göre çeşitlilik göstermektedir. Kullanılacak malzeme de dekorasyon fiyatlarını artırıp azaltabilmektedir. Bir ev dekorasyonunda mimar ücreti ile alışveriş merkezi ücreti elbette ki birbirinden çok farklı olacaktır. İş yeri tasarımında farklı uygulamalar istenebilir ancak ev dekorasyonunda uçuk fiyatlar söz konusu değildir.

 

 İç Mimar Seçimi

 

 Alanında uzman bir tasarımcı seçimi yapmak suretiyle yaşam alanlarınıza konforu getirebilirsiniz. En ince ayrıntıyı uygun fiyatlarla sunabilen deneyimli bir mimar sayesinde yoğun temponuzun ardından huzuru evinizde bulabilirsiniz.İç mimarlık sadece görsellik olarak algınlanmamalı bu yanlış bir görüştür.İç mimar mekanı en kullanışlı hale getirdikten sonra tasarımını mekana giydirdiği takdirde en mükemmel sonucu sizin için hazırlayacaktır.