Nou İç Mimarlık - Tasarım ve iç mimarlık

+90 534 236 95 99

İÇ MİMARLIK ve TASARIM

Ofis Tasarımı,ev tasarımı,kafe tasarımı gibi mekanlarda iç mimar hizmeti sunmaktayız.Yaşam alanını oluştururken pek çok insan profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyar. Nou İç Mimarlık olarak yemek odası, yatak odası, mutfak başta olmak üzere pek çok alanın tasarımında sizlere en yaratıcı ve doğru hizmeti sunmaktayız.
İÇ MİMARLIK
Mekanları güzelleştirmek ve estetik bir görünüme kavuşturmak için çalışırlar. İç mimar sayesinde yaşam alanları ideal standartlara kavuşur. İç mimari ortam düzenlenmesi ve mekanların daha yaşanır ve modern bir yapıya kavuşturur. Ev, bahçe, lokanta, mağaza, alışveriş merkezi gibi akla gelen tüm mekanların tasarımı iç mimar tarafından gerçekleştirilmektedir. Üniversitelerin mimarlık fakültesi iç mimarlık bölümü mezunlarıdır. Teknik resim, bilgisayar destekli tasarım, sanat eğitimi gibi eğitimlerin yanı sıra tasarım alanında uzmanlaşmak suretiyle eğitimi tamamlamış olurlar.
 
Yaşam alanlarımızın bir parçası olan mekanların kaba inşaat sonrasındaki dizayn ve biçimini ayarlayan meslek türünü iç mimarlık olarak tanımlayabiliriz. İç mimarlık mesleği, faaliyet sahası olarak geniş bir yelpazede mekan tasarımları düzenleyerek, her türlü zevke hitap eden iç mekanların son şeklini almasını sağlarlar. Birbirinden şık konforlu iç mekanların boya, zemin, dekor tercihlerini yönlendirerek, bu tercihler ile doğru orantılı eşya seçimini de belirleyip son noktayı koyarlar.
İç mimarlık nedir? Sorusuna cevap verilirken yaşam konforuna sundukları ayrıcalıklarında anlatılması isabetli olacaktır. Bir mimarın, genel bina inşa planlaması yapmasına karşın, iç mimarlar iç mekanlarda rahat, keyif alınabilecek tasarımlar sunarlar. İki mimarlık türünün en önemli farkı bu iş bölümüne göre değerlendirilebilir.
 
Dış görünüm itibari ile göze hoş görünen bir binaya taşınacağınızı varsayalım. Fakat iç mekan kaba inşaat halinde ve düzenleme yapılması gerekiyor. İşte bu an, sizin bir iç mimarın tasarım ve estetik projelerinden yararlanma talebinizin başlangıcıdır. Mekanın iç tasarımından, boya renk seçimleriyle bütünleşmiş estetik dokunuşlara varıncaya kadar, iç mimar, çalışmalarını tamamlayarak, müşterisinin beğenisine sunar. Bu çalışmalarına farklı düzenleme seçeneklerini de ekleyen mimarlar, müşterilerinin daha rahat karar verebilmelerini sağlamış olurlar. Pencere çerçevelerinden, televizyon sehpanıza,  oturma grubundan halı seçeneklerinize kadar, geniş bir sınıflandırma yaparak, kapsamlı bir iç mekan çalışmasını gerçekleştirmiş olurlar. Tüm bu süreci, müşteri memnuniyeti sağlanıncaya kadar devam ettirirler.
 
İç mimarlık nedir? Nasıl  bir çalışma yöntemine sahiptir? Diye merak edenlere, iç mimarlığın temelinde hayal gücü ve görsel zekanın olduğunu belirtmek gerekir. Bir iç mimar zihninde tasarladığı dekorları, gerekli olan koşullarında sağlanması ile adım adım somutlaştırır. Uygulama sonrası uyumsuzluk ve eksiklikleri analiz ederek düzeltmeler ile mekan tasarımını nihayete erdirir. İç tasarımı yapılması düşünülen mekanlara, sınırları olmayan konfor anlayışında bir seçenek sunabilme olanağı, iç mimarların yetenek ve kabiliyetlerinin ürünüdür. İç mimarların diğer mimarlara ve bir mühendise göre, projede imza yetkisi olmaması, mesleğin önünde aşılmayı bekleyen bir engel olarak durmaktadır. Ancak günümüz koşullarında, güçlü bir tasarım kabiliyeti olan iç mimar, her zaman güzel projelere adını başarıyla yazdırabilir. 
 
İç Mimari Tasarım Aşamaları Nelerdir?
 
Tasarımcının en önemli özelliği mekanları dizayn edebilmesidir. Yaşam alanlarını maksimum konforlu hale getiren iç mimar aşamaları ise;
 
Araştırma yaparak tasarım sürecini oluşturur
 
Mekan tasarımına yönelik eşya araştırması yapar
 
Müşteri istek ve zevklerine yönelik kroki çizimi yapar
 
Kalite ve fiyat araştırması yapar
 
Fonksiyonel ve estetik tasarımları oluşturur
 
Tüm yaşam alanlarının tasarımını yapan iç mimar tasarım aşamasında öncelikle araştırma yapmak sureti ile krokisini hazırlar. Sonrasında mekan için eşya belirleyerek fiyat analizi ve kalitesini gösterir belgeyi düzenler. Mekan sahibi ile sürekli bir fikir alışverişi içerisinde olmak suretiyle tasarımı gerçekleştirir. Mobilya seimi ve diğer eşya seçiminin ardından proje tamamlanmak suretiyle son halini alır.
 
 
İç Mimarın Çalışma Alanları Nerelerdir?
 
 
 
İç mimari denildiğinde genellikle ev tasarımı akla gelse de durum böyle değildir. Geniş bir yelpazede tasarım yapan mimarlar estetikliğin istenildiği her alanda devreye alınabilir. Kullanışlı ve mekana uygun konsept için çalışan iç mimarinin tasarım alanlarına bakacak olursak;
 
Ev iç mekan tasarımı
 
Ofis tasarımı
 
Fuar alanı
 
Otel iç mekan tasarımı
 
Hastane
 
Kafe ve pastane tasarımı
 
Kütüphane, sahne ve sinema tasarımı
 
Alışveriş merkezleri
 
Banka iç mekan tasarımı
 
Özel yat ve uçak iç tasarımları gibi pek çok tasarım alanında iç mimariyi görmek mümkündür.
 
 
İç Mimari Seçimi Nasıl Olmalıdır?
 
 
Firmanızı bir adım öne taşıyacak tasarımlar gerçekleştirmek suretiyle müşterilerinize kendinizi tanıtmak istiyorsanız işinin uzmanı bir tasarımcı  ile çalışmanızda yarar vardır. Geçmiş proje deneyimlerini incelemek suretiyle anahtar teslim bir seçim yaparsanız baştan aşağı bir yenilenme sağlarsınız. İç mimar firmaları aracılığıyla ev, işyeri kısacası yaşam alanlarınızı değiştirmek doğru bir fikir olmayabilir. Baştan aşağı yenilenmiş ve modern bir görünüme kavuşmanın tek yolu işi uzmanına yaptırmaktan geçer.
 
Modern Görünüme İç Mimari İle Sahip Olabilirsiniz
 
İnsanların öncelikle dış görünüme baktığını hiç birimiz inkar edemeyiz. Görüntü insan için ilk bakışta her şeydir. Bir eve girdiğinde, bir iş toplantısını gerçekleştirmeye gelen müşterileriniz için sunulacak modern bir ortam iş yerinize bakış açısını değiştirecektir. Mekana göre tasarım fikirleri sunarak geniş bir seçim olanağı sunan iç mimar kullanım alanına göre mekanı şekillendirmenizi sağlayacaktır. Tasarım başlı başına bir iştir mekanı kullanmaya başlamadan önce zevklerinize göre fonksiyonel hale getirmek suretiyle yaşam alanlarını detaylandırabilirsiniz.
 
İç Mimari Fiyatları
 
Her mekanın kendine özgü bir havası ve dokusu vardır. Bu dokuya ve havaya uygun konsept için kişinin yaşam alanını ne için kullanacağı önemlidir. Şayet ev tasarımı söz konusu ise yaşayacak olan kişinin özel zevkleri devreye girecektir. İş yeri tasarımında iş yerinde çalışacak kişiler ve işin mahiyeti devreye girer. Proje çizmek koşulu ile fiyat araştırması da yapan  iç mimar yaşam alanınızın tasarımı konusunda en uygun maliyeti sizlere sunacaktır. Tasarımı söz konusu olan alanına, detaylara göre iç mimari için harcanacak miktar en uygun şekilde tarafınıza sunulacaktır. Modern çağın en gelişmiş olanaklarını sunarak yaşam alanlarınızı güzelleştirme imkanı sunan iç mimari ile tanışabilirsiniz.
 
 

 

 
 
 
Yaşam alanını oluştururken pek çok insan profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyar. Nou İç Mimarlık olarak yemek odası, yatak odası, mutfak başta olmak üzere pek çok alanın tasarımında sizlere en yaratıcı ve doğru hizmeti sunmaktayız.
 
Projeler hazırlanırken gereksiz konumlandırılan eşyalardan uzak, minimal, düzenin hakim olduğu tasarımlar yaratmaya dikkat ediyoruz. Nou İç Mimarlık olarak yaşam alanınızın kapasitesini arttırmak ve sizlere daha kaliteli bir alan sunmak için profesyonel ekibimizle oldukça titiz bir şekilde çalışmaktayız. Ferah, yaratıcı, sadeliğin hakim olduğu yaşam alanlarına sahip olmak istiyorsanız sizleri cafe, ofis, ev içi tasarımı gibi pek çok ortamın baştan yaratılmasını sağlayan firmamıza bekliyoruz.
 
 
 
İÇ MİMARİ NEDEN ÖNEMLİDİR?
 
İç Mimarlık dışarıdan bakıldığında pek çok insanın evdeki eşyaları yerine yerleştirmek olarak gördüğü bir iş gibi gözükmekte ve bu fikre dayalı pek çok görüş ortaya atılmaktadır. Konutlar, konaklama mekanları, ticari mekanlar, tarihi ve sosyal yapılar başta olmak üzere pek çok alan tasarıma ihtiyaç duyar ve bu da demektir ki iç mimarlık sadece koltukları yerine yerleştirmekle sınırlı değildir.
 
Bir alanı yaratırken mimarlarımız pek çok faktörü göz önünde bulundurmakta ve bu faktörlere uygun projeleri hazırlamak için uzun saatler harcamaktadırlar. Estetik, beğeniye uygun, davranış ve yaşayış biçimini yansıtan projelere imza atmak ise sadece bu işin okulunu okumuş, profesyonel olarak hizmet verenler tarafından yapılabilir. Nou İç Mimarlık olarak sizlerin fiziksel gereksinimlerine yeterli olabilecek, beğeninize ve kültürünüze uygun tasarımlar hazırlamaktayız.
 
 
 
İÇ MİMARLIK HİZMETİNİN ÜCRETİ NEDİR?
 
Her alanda olduğu gibi bu sektörde de pek çok faktöre dayalı olarak hizmet sağlanmakta ve ücret talep edilmektedir. İç Mimarlık detaylı ve uzun uğraşlar sonucunda iyi işlerin sağlanabileceği bir alandır. Projesini çizdirmek istediğiniz ortamın genişliği, tarihi mekânsa değişime ne kadar müsait olduğu, alanın proje öncesi hali gibi pek çok faktör ücretlendirmeye etki etmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat ortalaması öğrenmek için tasarımı yapılacak alanın bilgileri ile Nou İç Mimarlık’a ulaşabilirsiniz.
 
 
 
NOU İÇ MİMARLIK FARKI
 
 
İç mimar olarak sizlere sunacağımız her hizmetten memnun kalacağınızın garantisini vermekte ve talebinize en uygun projeleri hazırlamak için profesyonel ekibimizle çalışmaktayız. İstenilen proje hazırlanırken proje başlangıcından bitimine kadar karşılıklı olarak iletişim halinde kalıyor sizlerin istemediği olası durumların engellenmesini sağlıyoruz. Tüm bu süreçleri ise en hızı şekilde gerçekleştirerek kısa sürede sizleri mağdur etmeden yaşam alanlarınıza kavuşturuyoruz.