Nou İç Mimarlık - Tasarım ve iç mimarlık

+90 534 236 95 99

Uygulama Projelerinde Tasarımın Bütçeye Etkisi

Günümüzde artık yaşam alanlarının kalitesi, dizaynı insanların kendi düşüncelerinden ziyade bilir kişilere emanet edilmekte. İnsanlar ofis, ev gibi daha birçok alanlarında iç mimarlık hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu isteklerin aynı zaman kişilerin değerleri, zevklerinin yanı sıra bunun ekonomik boyutu da önemlidir. Bu denli konularda kişiler veya kurumlarla yapılan görüşmeler ile alınan kararlar kişinin ve yaşam alanının özellik ve değerleri ele alınarak bağımsız projeler yapılmalıdır.

 Daha Kaliteli Yaşam Alanı

 

 İnsanlar hayatlarının büyük bölümünü geçirdikleri mekanlarda daha kaliteli verimli ve pozitif bir şekilde zaman geçirmek isterler. Günümüzde bu talep ve isteklerin daha da artması nedeniyle iç mimari ve dekorasyon, tasarım bir sektör olarak yerini almıştır. İnsanlar yoğun yaşam temposunda zaman geçirdikleri mekanların iç açıcı, rahatlatıcı ve ferah olmasını göz önüne almaktadırlar. Yaşamın geçirildiği mekanların tasarımı önemli olmakla birlikte maddi kriter göz ardı edilmemektedir. Geçen yıllar ve yaşam temposu insanların mekanlardaki tasarım ve mimarinin yanı sıra iç mimarideki renk seçimlerinin mekanla uyumu ön plandadır.

 Yaşamda Mekan

 

 Zamanımızda insanların mekanlardaki iç mimarisi tercihlerinde ortamın dizaynının yanı sıra renklerin uyumu da göz ardı edilecek bir kriter değildir. İnsanların biraz zaman geçirdikten sonra mekanlarda birçok alanda değişiklik yapma ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyacın hem insanların zevk ve isteklerine uygunluğu aynı zamanda tadilat yapılacak alanın fazla bütçeye uygunluğu önemli. İnsanlar mekanlarında değişikliğin yanı sıra bunu az bir bütçe ile gerçekleştirmek istemektedir. Bu işi yapan profesyonel iç mimarlık firmaları müşterinin bu istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Firmaların projelerinin kriterleri bu doğrultudadır.

 Mekanda İç Mimari

 

 Önceden insanlar yaşam kalitesinin artması için ortamdaki eşya ve süs eşyalarının yerinin değiştirilmesi yeterli gibi görünürdü. Bu tabu zamanla yıkılarak insanların mekandaki eşyaların dışında renk seçimi gibi konularla ortama farklı bir renk getirmeye çalışmaktadır. İnsanlar iç mimarinin sadece ev ve ofis ortamında önemli olduğu zannedilse de bu doğruluğunu yitirmiştir. Bu durum artık kafe toplantı odası dahil tüm mekanlar için geçerlidir. İnsanların bu mekanlarda karar verme süreçlerinde renklerin etkisi büyüktür. Mekanlarda rengin tasarım üzerinde büyük etkisi vardır.

 Pozitif Yaşam

 

 Günümüzde insanların yaşamı tek düzen ve sıkıcı olarak gördükleri zamanlar olmaktadır. Bu durumda insanların daha kaliteli ve verimli yaşamlarına devam etmesi gerekmektedir. Bu durumun mekanlara yansıması ekonomik bir bütçe ile mümkündür. Sektörün hızla ilerlemesi insanların seçim ve tercih alanlarının artmasına olanak sağlamaktadır. İnsanların bu değişimleri hem bütçe hem de zaman bakımında en verimli şekilde geçirmek istemektedir. Bu kriterlerin bir araya gelmesi ile insan ve toplumun kaliteli yaşam sağlaması mümkün olmaktadır.

 Mekanlarda Tasarım

 

 Mekanlarda insanların rahat zaman geçirmesi iç mimaride tasarımın ve bütçe olanağının etkisi büyüktür. Tasarımlarda insanların ve toplumun yanı sıra zamanın getirileri ön plana alınarak tasarımlar hayata geçirilmektedir. Hayata geçirilen projelerin zamana uygunluğu ve tasarımların özgün olması müşteriler tarafından tercih edilmektedir. İnsanlar bu konuda kendi özgün mekanlarını oluşturmak için büyük emek harcamaktadır. Bu istekler üzerine firmalar müşteri odaklı proje ve tasarımlarını hayata geçirmektedir. İnsanlar bu isteklerinin özgün olması yanı sıra işin bütçe boyutunu da düşünmektedir.

 Ekonomik Tasarımlar

 

 Kişi mekanında gerçekleştirmek istediği tasarımların ekonomik olmasına özen göstermektedir. Bu isteklerinin firma tarafından ön planda tutulması ilk kriter olarak bilinir. Seçimler yapılırken renk ve uygun şekilde mekanın değiştirilmesi daha az bütçeyle tasarım yapmak Nou iç mimarlık firması tarafından mümkündür. Sizlere verdiği kaliteli hizmet ile küçük renk değişikliği gibi alanlarda az bütçeli işlem yapacaklardır.